Reisi lähtekoht
Soovitud reisi kestus
Pakkumised kuude kaupa
juuli 2024
august 2024
september 2024
oktoober 2024
november 2024
detsember 2024
jaanuar 2025
veebruar 2025
märts 2025
aprill 2025
mai 2025
juuni 2025
juuli 2025
august 2025
september 2025
oktoober 2025
november 2025
Pakkumised sihtkohtade kaupa
Albaania
Austria, suusareisid (Riiast)
AÜE
AÜE (Riiast)
Bulgaaria
Bulgaaria (Riiast)
Egiptus, Hurghada
Egiptus, Hurghada (Riiast)
Egiptus, Sharm El Sheikh
Egiptus, Sharm El Sheikh (Riiast)
Gruusia (Riiast)
Hispaania, Costa del Sol
Hispaania, Costa del Sol (Riiast)
Hispaania, Gran Canaria
Hispaania, Mallorca
Hispaania, Mallorca (Riiast)
Hispaania, Tenerife
Hispaania, Tenerife (Riiast)
Horvaatia, Dubrovnik
Indoneesia, Bali saar
Itaalia, Lamezia
Itaalia, Rimini (Riiast)
Itaalia, Sardinia (Riiast)
Itaalia, Sitsiilia
Kreeka, Euboia saar
Kreeka, Korfu
Kreeka, Korfu (Riiast)
Kreeka, Kreeta
Kreeka, Kreeta (Riiast)
Kreeka, Peloponnesos (Riiast)
Kreeka, Rhodos
Kreeka, Rhodos (Riiast)
Kuuba
Küpros
Küpros (Riiast)
Maldiivid
Mauritius
Mehhiko
Montenegro
Portugal, Algarve
Portugal, Madeira
AegSihtkohtHind al.
Sansibar
Seišellid
Sri Lanka
Tai, Bangkok
Tai, Phuket
Tuneesia
Türgi, Antalya
Türgi, Antalya (Riiast)
Türgi, Bodrum
Vietnam

Pakkumised
Portugal, MadeiraMilliseid Madeira, Portugali reise on võimalik leida antud leheküljelt?

Antud leheküljelt leiate kõikide Eesti juhtivate reisikorraldajate pakkumised Madeirale, Portugali väljumisega Tallinnast. Kõiki andmeid ja hindu värskendatakse automaatselt kord päevas! Tänu sellele leiate siit alati parimad ja värskemad pakkumised!

- see on eriline nupp ning unikaalne teenus, mida ei ole ühelgi reisileheküljel. Antud nupuga on märgistatud enamus hotelle meie leheküljel. Vajutades nupule, näete hindu antud hotellile kõikidelt reisikorraldajatelt terveks hooajaks. Teil ei ole enam vaja otsida hindu oma lemmikhotellile teistelt lehekülgedelt – vajutage nupule ning hindade täisnimekiri on kohe Teie ekraanil!

Miks osta reise Madeirale, Portugali parem meilt ja mitte reisikorraldajalt?

Paljud arvavad ekslikult, et otse reisikorraldajalt osta on kindlam ning  pakutavad hinnad madalamad.

Tegelikult on see vale arvamus. Tegelikkuses koostavad reisipakettide hindu reisikorraldajad, mitte reisibürood. Vastavalt omavahelistele lepingutele, peame reise müüma nende poolt kehtestatud hindadega ning ilma juurdehindluse ja vahendustasudeta. Seega ei ole vahet, kas osta pakett reisikorraldajalt või meilt – hinnad jäävad samaks.
Seda on lihtne kontrollida. Ostes reisipaketi, väljastame alati reisikorraldaja poolse lepingu, kus kirjas antud paketile nende poolt määratud hinnad. Tehtud töö eest saame meie reisikorraldajatelt komisjonitasu. Seega maksavad meie töö kinni nemad, mitte kliendid.

Reisikorraldajad kontrollivad rangelt meie poolt sõlmitavate lepingutingimuste täitmist, kaasa arvatud broneeritud reiside õigeaegset tasumist. See on ühtlasi lisagarantiiks meie klientidele.

Meie reisibüroo kaudu ostes on kliendil mitmeid eeliseid:

 • kui pöördute otse reisikorraldaja poole, saate infot vaid nende poolt korraldatavate reiside kohta. Meie poole pöördudes, saate täieliku ülevaate kogu Eesti turul olevatest pakkumistest.
 • Meie büroost ostes on teil hotelli valimiseks rohkem võimalusi, kuna omame infot kõikide reisikorraldajate hotellibaaside kohta. Meie reisikorraldajad tunnevad pakutavaid hotelle suurepäraselt, kuna käivad regulaarselt agendireisidel nendega tutvumas. Nad oskavad hotelle omavahel võrrelda, teades, millisel reisikorraldajal on konkreetses hinnaklassis parim hotellide valik.
 • Leiame reisikorraldajate hulgast teie poolt valitud hotellile või sihtkohale parima pakkumise.
 • Võrdleme eri reisikorraldajate maksetingimusi
 • Võrdleme tehtud broneeringute muutmis- ja tühistamistingimusi
 • Võrdleme, kellel reisikorraldajatest on mugavam lennuplaan
 • Võrdleme pardateenindust ja pagasiveo tingimusi
 • Tutvustame teile sihtkohas paiknevate reisikorraldajate teeninduseripärasid
 • Anname ülevaate kohapealsete partnerfirmade tegevusest
 • Anname ülevaate, kuidas vaatlevad reisikorraldajad klientide avaldusi
 • Anname informatsiooni reisikorraldaja usaldusväärsuse kohta, nende tagatisraha suuruse ja kehtivuse kohta

Juba kuusteist aastat oleme spetsialiseerunud reisipakettide müügile. Tegutseme eelkõige kliendi, mitte niivõrd reisikorraldaja huvides.
Meie eesmärgiks on leida kliendile selline reisipakett, mis paneks ta ka edaspidi meie poole pöörduma.
See on meil hästi õnnestunud – paljudest reisijatest on saanud meie püsikliendid!

Ostes reisi meie büroo kaudu, teete alati parima valiku!

Olgu siinkohal öeldud, et tingimused jäävad samasuguseks nagu reisikorraldajalt otse ostes.
Millal toimuvad reisid Madeirale?

2024. a. hooaeg:
Reisid Madeirale toimuvad ajavahemikus 21.10.2024 - 18.11.2024.
 
Lend: lend Tallinnast Madeirale kestab umbes 6 tundi ja 15 min.
Lennukompanii: Heston Airlines
 
Pagas: tasuta saab istekohaga reisija kaasa võtta 15 kg äraantavat pagasit ja 5 kg käsipagasit.

Majutusinfo

Portugali hotelle iseloomustab külalislahkus, sõbralikkus, külaliste soovidega arvestamine ja suurepärased toidud. Algarve hotellid asuvad rannast erinevatel kaugustel. Rannast kaugemal asuvad hotellid pakuvad rohkem erinevaid teenuseid kui kesklinna- või ookeaniäärsed hotellid ja üldjuhul paiknevad merest kaugemal asuvates hotellides ka spaakeskused, golfiväljakud ja korraldatud on tasuta transport randa ja tagasi. Samuti on võimalik ööbida apartementides, mis on varustatud väikese köögi ja toiduvalmistamise võimalustega. Väga vähesed Portugali hotellid järgivad „kõik hinnas“ põhimõtet.

Madeira eripära tõttu on hotellid orienteeritud ja kohandatud pigem saare aktiivsetele külalistele: teenuseid ja meelelahutust on hotelli territooriumil vähe, kuid toitlustus on paindlik - mõnes hotellis saab tellitud õhtusöögi vahetada lõunaks ja muud sarnast. „Kõik hinnas“ toitlustus ei ole siin populaarne, iga hotell seda ei paku.

Madeira rannaäärsed hotellid asuvad rannast erineval kaugusel. Mõned hotellid saavad uhkust tunda privaatse pääsuteega hotelli territooriumilt ookeani, mõned hotellid Funchali kesklinnas pakuvad transporti randa. Hotellide külastajad, kes neid teenuseid ei vaja, saavad minna randa jalgsi, ühistranspordiga või kasutada ühiseid platvorme vette minemiseks. Hotellis lõõgastumiseks pakutakse sageli tasuta mõningaid tervisekeskuse teenuseid.
Hea teada!

Tööaeg
Poed on nädala sees avatud hommikupoolikul kell 09:00 – 13:00 ja pärastlõunal kell 15:00 – 19:00. Laupäeviti on poed lahti ajavahemikul 09:00 – 13:00. Ostukeskused on avatud iga päev kell 10:00 – 22:00. Pankade lahtiolekuaeg on 08:30 – 15:00, mõned Lissabonis asuvad pangad on avatud ka kuni kella 18:00 õhtul.

Jootraha
On tavaks jätta ettekandjale jootraha 10% arve summast, kui see ei ole juba arvestatud arve sisse. Samas ei ole jootraha andmine kohustuslik.

Transport
Portugali suuremad maanteed ja kiirteed on väga heas korras ja tagavad hea ühenduse pea iga asulaga üle kogu maa. Suurem osa teedest on tasulised. Kohalikud teed on paraku kehvemas seisukorras. Ühistranspordist pakuvad rongid bussidest paremaid võimalusi sihtkohtadesse jõudmiseks. Lissabon ja Porto on varustatud kaasaegse metroosüsteemiga. Taksoteenus on Portugalis suhteliselt odav ja kõik taksod on varustatud taksomeetriga. Madeira teed on head, teedevõrk on hästi arenenud. Transpordiühendus on mugav. Bussipileti saab osta nii juhilt kui ka kioskitest.

Piirangud
Sõjaliste objektide ja lennujaamade salvestamine videolindile või nende jäädvustamine fotodele on rangelt keelatud. Fotode tegemisel muuseumites ja kirikutes järgige vastavat märgistust.

Kingituseks
Pudel head Portugali veini (populaarsed veinisordid on Vinho Verde ja traditsiooniline portvein Porto) ja imemaitsvat lambapiimast valmistatud Queijo da Serra juustu. Madeiralt sobib kingituseks osta kohalikke maiustusi, traditsioonilisi tikitud rätikuid, pudel head Madeira veini.
Rahvustoite Madeiral

 • Bolo de Mel – turistide lemmik meekook kaneeliga või ilma
 • Bife de Atum a Madeirense – tuunikala steik rohelise salatiga, mis on valmistatud vastavalt Madeira spetsiaalsele retseptile
 • Espetada em Pau de Lauro – vardas praetud liha
 • Caldo verde – lehtkapsa-kartulisupp vürtside ja suitsutatud chourico sealihavorstiga
 • Pastell De Nata – suus sulav keedukreemiga kook, mille maitse jääb kauaks meelde
 • Kogu maailmas tuntud Madeira vein on saare enim eksporditud toode.


Tunneta Portugali

Portugalis on palju erinevaid festivale, laatasid ja usupühasid, millest mõned võivad peatada kõik muud igapäevategevused. Lööge kaasa!

Portugallaste seas on levinud saudade ehk nostalgia. Parim viis selle tunde väljendamiseks on fado, spetsiaalne muusikažanr.

Külastagem touradat. Antud juhul ei ole tegemist niivõrd dramaatilise härjavõitlusega kui Hispaanias, sest härja tapmine areenil on seadusega keelatud.

Kui teile meeldib golf, siis Portugal on tõeline golfimängijate paradiis. Maa imekauni maastiku tõttu võib mängule keskendumine osutuda üpris keeruliseks, kuid siiski imetlege Portugali loodust nii palju kui võimalik.

Omandage põhiteadmised purjelauasõidust ja tuulelohe lennutamisest.

Vein ja toit on Portugali ja Madeira kultuuri väga oluline osa – proovige järele ja te ei pea pettuma. Douro orus tehke tutvust portveini valmistamise tehnikate ja traditsioonidega.


 

Madeira - Atlandi ookeanist kerkinud looduslik kevadine paradiis

Kaugel mandritest, Atlandi ookeani sügavustest kerkinud Madeira saart kutsuvad turistid sageli paradiisiks. Seda mitte ilmaasjata - saare loodus on hämmastav ja taimestik kasvab aastaringselt hästi, imeilus maastik ja puhkamiseks sobiv subtroopiline kliima on lummavad. Umbes 1000 km Portugalist edelas ja Aafrikast 520 km kaugusel paiknev saar Madeira on saarestiku suurim, pikkusega 57 km ja laiusega 23 km. Saarestikku kuuluvad ka naabersaar Porto Santo ja väike Desertase saarestik.

Madeirat nimetatakse ka igavese kevade saareks. Kevadine ilm püsib siin aastaringselt. Suvel on keskmine õhutemperatuur +23 kraadi ja talvel langeb päeval harva alla +16 kraadi. Siin ei ole külmi, palavaid ega umbseid päevi. Golfi hoovus soojendab isegi külmal aastaajal vett +18 kraadini ja septembris tõuseb vee temperatuur keskmiselt +24 kraadini. Vihmaseid päevi on hilissügisel ja talvel, suvel sajab vihma harva. Saare lääneosas täheldatakse sagedamini niiskemat ja jahedamat ilma, lõunaosas on päevad soojemad ja kuivemad ning enamik kuurorte on koondunud siia.

Madeira kliima on taimestikule soodne, võimaldades rikkalikku puu- ja köögiviljasaaki. Saarel kasvavad väikesed banaanid, passionid (nimetatakse ka marakuja), papaiad, mangod, samuti huvitavad banaanide ja ananasside ning banaanide ja passioonide hübriidid. Siin on palju lilli, eriti saare sümboliks olevaid orhideesid. Mitmevärvilised eksootilised lilled, sinine meri, mäed ja palju rohelisi toone - selline kompositsioon rõõmustab silma, kuhu ka ei vaataks. Juunist oktoobrini kui kõik lilled on puhkenud õide, on saar uppunud kirevasse õitemerre.

Kaks kolmandikku saarest on looduskaitseala. Just siin on suur (umbes 22 tuhat hektarit) loorberimetsadega (portugali k. Laurisilva) hõivatud ala. Tundub, et need metsad on mitu miljonit aastat vanad ja on jäänud tänaseni muutumatuks. Metsades on palju erinevaid taimi ja loomi, samuti võib seal kohata kohalike liikide esindajaid, näiteks Madeira loorberituvi. Alates 1999. aastast on loorberimetsad kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Soojad ilmad saarel võimaldavad aastaringselt aktiivset meelelahutust vabas õhus. Jalutada mööda keerulisi levada (niisutuskanalid) radu, külastada suurimat Funchali linna kõigi muuseumide ja arhitektuuriga, reisida vabalt ja avastada saart. Rannikut saab imetleda mitte ainult saarel ringi jalutades, vaid ka laeval seilates. Madeiral on suurepärased tingimused sukeldumiseks, surfamiseks ja paraplaaniga lendamiseks, samuti saab ujuda koos delfiinidega ja vaadelda vaalasid.

Vulkaanilise päritoluga saarele omaselt puuduvad Madeiral looduslikud liivarannad, rannikul kõrguvad Atlandi ookeani veest uhutud tohutud kaljud ja muljetavaldavad järsakud. Enamik rannikuäärsetest küladest ja kuurortidest külgnevad samuti kaljudega; kohalike elanike majad tunduvad olevat nagu mägiterrassidelt välja kasvanud. Madeira kõrgeim punkt on Ruivu tipp, ulatudes 1862 meetrini.

Madeira koos Porto Santo saarega on nüüd Portugali autonoomne piirkond oma pealinna, lipu, vapi ja parlamendiga. See on väga turvaline maa, vargusi ja muid kuritegusid on siin harva. Saar saab suurema osa sissetulekust põllumajandusest, veinivalmistamisest ja turismist. Esimesed turistid saabusid Madeirale juba 1850. aastal. Rikkamad eurooplased tulid siia põgenedes karmide talvede eest. Viimase sajandi jooksul on Madeirast saanud populaarne saar, eriti palju külalisi tuleb Euroopast: portugallased, sakslased ja inglased. Kohalik äri on turistide vastuvõtmiseks hästi ette valmistunud: saarel on luksushotellid ja erinevad turismikompleksid, avatud on sukeldumisklubid. Restoranides on palju värskeid kalatoite, suuremates linnades, eriti pealinnas Funchalis on kirev ööelu. Rohkem kui 10 randa on tähistatud sinise lipuga ja kõikides kuurortides on mereveega basseinid.

Kohalikud elanikud on väga religioossed – millest annab tunnistust kirikute rohkus, sageli korraldatakse religioosseid festivale. Teine religioon on siin jalgpall. Nimelt on maailma üks parimaid jalgpallureid Cristiano Ronaldo pärit Madeiralt. Kohalikud armastavad pidutseda: ei ole tähtis, mis aastaajal saarele tulete, suure tõenäosusega toimub just sel ajal mõni saareelanikele oluline festival. Aprillis korraldatakse lillefestivali, septembris veinifestivali ning detsembris toimub Madeiral isegi võileivafestival. Uut aastat tähistatakse muljetavaldavalt - siis valgustab taevast suurim ilutulestikufestival.


Kuurordid


 

Funchal

Saare pealinn kutsub külalisi tutvuma mitte ainult ajaloolise pärandiga, vaid kogema ka erinevaid veelõbustusi. Siin puhates on vahva sukelduda läbipaistvates rannikuvetes, surfata Atlandi ookeani lainetes, pealinna lähedal korraldatakse ka ekstreemset raftingut mägijõgedel. Soovitatakse isegi minna terveks või pooleks päevaks avavette ja vaadelda delfiine ning vaalasid. Sukeldumishuvilistele peaks pealinn juunist oktoobrini väga meeldima. Veealune nähtavus ulatub keskmiselt umbes 3–8 meetrini. Kui looduslikud tingimused seda lubavad, siis on nähtavus kuni 30 meetrit. Maismaal soovitame proovida golfiväljakuid, matkata matkaradadel või sõita maastikukulguritel või ATV-del.

Lisaks Funchali kõige populaarsemale kivisele Praha Formosa rannale on pealinnas veel viis rannakompleksi, mis pakuvad sise- ja välibasseine, lastebasseine, veelõbustusi, päevitamisalasid jne. Arvatavasti on kõige populaarsem neist Lido, mis pakub lisaks basseinides ujumisele ka ookeanis ujumise võimalust ja on hinnatud sinise lipuga. Nagu suurlinnale kohane, ärkavad Funchali baarid ja ööklubid ellu õhtuti. Kirev ööelu kestab neljapäevast laupäevani. Linnas on palju Atlandi ookeani kruiisilaevade reisijad, nii et mõnikord on kohvikutes ja restoranides palju rahvast. Kuigi Funchali kesklinnas on öösel tõesti mürarikas, on kuurort endiselt turvaline ja valmis külastajaid vastu võtma.
Santa Cruz

See väike kuurort saare idaosas asuva peamise lennujaama lähedal on suurepärane koht lõõgastavaks rannapuhkuseks. Kuigi Santa Cruz on rahvaarvult üks suuremaid, on siin sagimist ja müra palju vähem kui Funchalis, linnas on parke, hubaseid vanalinna tänavaid koos kohvikute ja kohalike poodidega. Santa Cruzis on ujumiseks kaks basseini, mis on ookeanist ja lahtedest täielikult eraldatud. Kitsal rannal on mugav päevitada vee lähedal suurtel kividel või lamamistoolidega betoonist rannal. Lahes on mitu silda, kust saab hüpata mitme meetri kõrguselt ookeani. Palmipuud pakuvad kaitset päikese eest.

Turistidele, kes tulevad koos perega Madeirale, pakub Santa Cruzi veepark suurepärast võimalust lõbutsemiseks. See mahutab samaaegselt kuni 1000 inimest. Pargis on viis liumäge rõngaga laskumiseks ja neli liumäge kiirlaskumiseks. Üks kahest basseinist on mõeldud ainult lastele.
Machico

Väike linnake, kus elab 10 tuhat inimest, asub saare idaosas ja oli saare esimene pealinn. Machico elanikud on uhked 15. sajandist säilinud kirikute ja sõjaliste kindlustuste üle. Puhkajaid rõõmustab kivise ranna lähedale kunstlikult rajatud kuldse liivaga päevitamiseks ja ujumiseks mõeldud rand. Nagu teisteski Madeira kuurortides, kaitsevad betoonist piirded supluspiirkonda ookeani lainete eest. Lastele on kaks basseini, nii et pered saavad hästi puhata. Rannikul on rannavõrkpalli- ja jalgpalliväljakud, riietuskabiinid ja baar. Nädalavahetustel on siin aga palju rahvast, sest rand on kohalike seas väga armastatud.

Machico on üks kahest parimatest snorgeldamise kohtadest saarel. Kliima on puhkamiseks soodne aastaringselt, parimad kuud sukeldumiseks on juunist oktoobrini.


Mida Madeiral vaadata?See on Madeira suurim linn ja selle Portugali autonoomse piirkonna värvika ajalooga pealinn. Funchalis on palju ajaloolist pärandit: katedraal, 18. sajandist säilinud linnateater, suursugused mõisad, mustast basaltist ja valgest marmorist tänavad. Pealinnas tegutseb enamik kauplusi, alates autentsete toodetega kauplejatest kuni värskete puuvilja- ja kalaturgudeni. Linna on asunud elama üle 110 tuhande inimese, mis on peaaegu pool kogu saare elanikkonnast. Nagu saare pealinnale kohane, on see oluline ajalooline sadam ja tähtis peatumiskoht üle Atlandi ookeani sõitvatele kruiisilaevadele. Funchal on tuntud ka kui kaasaegne, kosmopoliitne linn, mis uhkeldab oma suurepäraste restoranide ja saare parimate hotellidega. Tänu piirkonna erilisele kliimale on Funchali linnas hämmastavaid lillepeenraid ja -aedu. Isegi kui peatute kuurortlinnades läänes või idas, tasub Funchalisse tulla vähemalt üheks päevaks või pooleks päevakski.

Madeira pealinn tõuseb rannikult mäkke, nii et fotograafiasõbrad saavad end siin proovile panna, jäädvustades imeilusaid maastikke, loodust ja sinist Atlandi ookeani. Monte mäe tipus kõrgub linna peakirik, millel on muljetavaldava kõrgusega trepp, samuti botaanikaaed, kus pole mitte ainult palju erinevaid taimi, vaid elavad ka eksootilised papagoid. Muide, Monte mäele saab tõusta ka köisraudteega ja vähemalt korra alla minna tasub Funchali ebatavalise "taksoga" - vitstest punutud kelgutaolise tobogganiga. Õlgkübaratega kohalikud vedajad (correiros) on inimesi Madeira tänavatel lükanud juba 200 aastat.
Cabo Girao

Madeiral on koht, mis lummab enamikke külastajaid. Funchalist paar kilomeetrit lääne pool, 589 m üle merepinna, on klaaspõrandaga vaateplatvorm. Neile, kes kardavad kõrgust, ei soovitata sinna isegi lähedale minna, sest jalge all avaneb dramaatiline vaade - Atlandi ookeani lained ja kiviste mägede jalamid. Kui teil on piisavalt julgust, siis avaneb selge ilmaga platvormilt hämmastav Funchali panoraam ja mitukümmend kilomeetrit sinist Atlandi ookeani.

Pealinnast saab siia tulla ühistranspordiga: vaja on sõita Camara de Lobosesse marsruutbussiga, seejärel istuda ümber väikebussi või rongi. Reis kestab ühes suunas umbes poolteist tundi. Kui teil on paar vaba tundi, külastage Camara de Lobose küla. See on väga hubane kaljudele ehitatud mitmekümne majaga kaluriküla, kus on mitu kohvikut ja poodi.
Porto Santo

Porto Santo saar asub Madeira kõrval, kuid erineb suuresti suurest naabrist. See on osa samast Madeira saarestikust ühe suure (täpsemalt - pika) eripäraga – saarel on üheksa kilomeetri pikkune kuldse liivaga rand. Seega, kui Madeira kivistest kallastest ei piisa ja soovite jalge all tunda liiva, on Porto Santo suurepärane koht. Kohalikud naljatavad, et see saar on üks suur rand vähese maaga. Kuigi territoorium on väike, on seal mitmeid hotelle ja villasid, palju restorane, seetõttu võite praamiga saabudes siin veeta rohkem kui ühe päeva. On isegi soovitatav jääda kauemaks, sest teekond Madeirast üle ookeani võtab aega umbes 2 tundi ja 30 minutit. Saarel on võimalused golfi mängimiseks, ratsutamiseks, sukeldumiseks või kalapüügiks. Need, kes armastavad jalutuskäike, käivad kolme kuni nelja tunniga saare ühest otsast teise. Hiljuti avati Porto Santo lennujaam, nii et Funchalist on võimalik sinna lennata ka lennukiga.
Levadad

Madeiral kutsutakse levadadeks kogu saarel töötavat niisutussüsteemi. Levadade kogupikkus 57 km pikkusel saarel on üle 2500 km. Nende peamine ülesanne on vee tarnimine saare veehoidlatest ja niisketest kohtadest peamiselt saare põhjaossa, sest seal aurutab päike vett. Minikanalite kaudu voolava veega varustatakse banaaniistandusi, viinamarjaistandusi, puu- ja köögiviljaaedu. See vesi on oluline ka saare hüdroelektrijaama jaoks.

Peaaegu kõigi kanalite juurde on tehtud kitsad matkarajad. See on parim viis väga vana ja rikkaliku taimestikuga metsa tundmaõppimiseks. Mööda radu on võimalik jõuda kaugematesse kohtadesse, kuhu ei pääse auto ega mootorrattaga. Giidid pakuvad rohkem kui 20 erinevat marsruuti: alates lihtsaimast väikelastega perele, mille pikkus on paar kilomeetrit, kuni 15 km matkani, mille jooksul tuleb tõusta umbes 2 km kõrgusele mäele, laskuda alla ja jälle üles tõusta
Funchali turg

Kõik, mis Madeira looduses ja Atlandi ookeani vetes sadaval, võib leida pealinna Mercado dos Lavradorese turult. Sinna tasub kindlasti minna. Turg koosneb kolmest osast: lille-, puu- ja köögivilja- ning kalaosakonnast. Viimane on ehk kõige muljetavaldavam, kuid on avatud vaid kaks-kolm tundi hommikul. Siin võib näha Atlandi ookeani sügavatest vetest pärit suuri tuunikalu ja mõõkkalu. Nende välimus on eemaletõukav, kuid peaaegu kõik kohvikud ja restoranid pakuvad neist kaladest valmistatud roogi, mida nimetatakse espadadeks. Mõõkkala maitseb suurepäraselt ja seda serveeritakse banaanidega.

Turul on palju puu- ja köögiviljade müüjaid, kes pakuvad tasuta proovimist ja siis on raske millegi ostmisest keelduda. Tuleb meeles pidada, et lõppsumma võib olla turistile välja mõeldud ja liiga suur, seega tasub enne kauba kotti või korvi panemist välja uurida, kui palju see rahakotti tegelikult tühjendab. Sel turul pakutakse rohkelt ainult Madeiral kasvavaid puuvilju ja huvitavaid köögivilju. Leti peal ja leti all on tohutult palju erineva suurusega pipraid. Lilleturul näete tõenäoliselt ka selliseid lilli, mida pole näinud kuskil mujal. Turg on avatud tööpäevadel kell 8:00-19:00 ja puhkepäevadel kell 8:00-14:00.Ekskursioonid

Ekskursioone saab osata ainult sihtkohas reisikorraldaja esindajate käest (infotunni ajal). Ekskursioone Eestist ette ei müüda. Täieliku nimekirja koos ekskursioonide põhjaliku kirjelduse, hindadega ja tingimustega saate reisikorraldaja esindaja käest kohapeal.Läbi meie on võimalik osta vahendustasuta ja juurdehindluseta kõiki reise, mida pakuvad meie partnerid.


Hotellide kataloog

Hotelli otsimiseks palun sisestage osa hotelli nimest. Nt selleks, et leida hotell The Maxim Resort piisab sisestamisest Maxim

© 2008-2024 Delfiin Reisibüroo OÜ