Reisi lähtekoht
Soovitud reisi kestus
Pakkumised kuude kaupa
juuni 2024
juuli 2024
august 2024
september 2024
oktoober 2024
november 2024
detsember 2024
jaanuar 2025
veebruar 2025
märts 2025
aprill 2025
Pakkumised sihtkohtade kaupa
Albaania
Austria, suusareisid (Riiast)
AÜE
Bulgaaria
Bulgaaria (Riiast)
Egiptus, Hurghada
Egiptus, Sharm El Sheikh
Gruusia (Riiast)
Hispaania, Costa del Sol
Hispaania, Costa del Sol (Riiast)
Hispaania, Gran Canaria
Hispaania, Mallorca
Hispaania, Mallorca (Riiast)
Hispaania, Tenerife
Hispaania, Tenerife (Riiast)
Horvaatia, Dubrovnik
Indoneesia, Bali saar
Itaalia, Lamezia
Itaalia, Rimini (Riiast)
Itaalia, Sardinia (Riiast)
Itaalia, Sitsiilia
AegSihtkohtHind al.
Kreeka, Euboia saar
Kreeka, Korfu
Kreeka, Korfu (Riiast)
Kreeka, Kreeta
Kreeka, Kreeta (Riiast)
Kreeka, Peloponnesos (Riiast)
Kreeka, Rhodos
Kreeka, Rhodos (Riiast)
Kuuba
Küpros
Küpros (Riiast)
Maldiivid
Mauritius
Mehhiko
Montenegro
Portugal, Algarve
Portugal, Madeira
Sansibar
Seišellid
Sri Lanka
Tai, Bangkok
Tai, Phuket
Tuneesia
Türgi, Antalya
Türgi, Antalya (Riiast)
Türgi, Bodrum
Vietnam

Pakkumised
Itaalia, SitsiiliaMilliseid Sitsiilia reise on võimalik leida antud leheküljelt?

Antud leheküljelt leiate kõikide Eesti juhtivate reisikorraldajate pakkumised Sitsiiliasse  väljumisega Tallinnast. Kõiki andmeid ja hindu värskendatakse automaatselt kord päevas! Tänu sellele leiate siit alati parimad ja värskemad pakkumised!

- see on eriline nupp ning unikaalne teenus, mida ei ole ühelgi reisileheküljel. Antud nupuga on märgistatud enamus hotelle meie leheküljel. Vajutades nupule, näete hindu antud hotellile kõikidelt reisikorraldajatelt terveks hooajaks. Teil ei ole enam vaja otsida hindu oma lemmikhotellile teistelt lehekülgedelt – vajutage nupule ning hindade täisnimekiri on kohe Teie ekraanil!

Miks osta reise Sitsiiliasse parem meilt ja mitte reisikorraldajalt?

Paljud arvavad ekslikult, et otse reisikorraldajalt osta on kindlam ning  pakutavad hinnad madalamad.

Tegelikult on see vale arvamus. Tegelikkuses koostavad reisipakettide hindu reisikorraldajad, mitte reisibürood. Vastavalt omavahelistele lepingutele, peame reise müüma nende poolt kehtestatud hindadega ning ilma juurdehindluse ja vahendustasudeta. Seega ei ole vahet, kas osta pakett reisikorraldajalt või meilt – hinnad jäävad samaks.
Seda on lihtne kontrollida. Ostes reisipaketi, väljastame alati reisikorraldaja poolse lepingu, kus kirjas antud paketile nende poolt määratud hinnad. Tehtud töö eest saame meie reisikorraldajatelt komisjonitasu. Seega maksavad meie töö kinni nemad, mitte kliendid.

Reisikorraldajad kontrollivad rangelt meie poolt sõlmitavate lepingutingimuste täitmist, kaasa arvatud broneeritud reiside õigeaegset tasumist. See on ühtlasi lisagarantiiks meie klientidele.

Meie reisibüroo kaudu ostes on kliendil mitmeid eeliseid:

 • kui pöördute otse reisikorraldaja poole, saate infot vaid nende poolt korraldatavate reiside kohta. Meie poole pöördudes, saate täieliku ülevaate kogu Eesti turul olevatest pakkumistest.
 • Meie büroost ostes on teil hotelli valimiseks rohkem võimalusi, kuna omame infot kõikide reisikorraldajate hotellibaaside kohta. Meie reisikorraldajad tunnevad pakutavaid hotelle suurepäraselt, kuna käivad regulaarselt agendireisidel nendega tutvumas. Nad oskavad hotelle omavahel võrrelda, teades, millisel reisikorraldajal on konkreetses hinnaklassis parim hotellide valik.
 • Leiame reisikorraldajate hulgast teie poolt valitud hotellile või sihtkohale parima pakkumise.
 • Võrdleme eri reisikorraldajate maksetingimusi
 • Võrdleme tehtud broneeringute muutmis- ja tühistamistingimusi
 • Võrdleme, kellel reisikorraldajatest on mugavam lennuplaan
 • Võrdleme pardateenindust ja pagasiveo tingimusi
 • Tutvustame teile sihtkohas paiknevate reisikorraldajate teeninduseripärasid
 • Anname ülevaate kohapealsete partnerfirmade tegevusest
 • Anname ülevaate, kuidas vaatlevad reisikorraldajad klientide avaldusi
 • Anname informatsiooni reisikorraldaja usaldusväärsuse kohta, nende tagatisraha suuruse ja kehtivuse kohta

Juba kuusteist aastat oleme spetsialiseerunud reisipakettide müügile. Tegutseme eelkõige kliendi, mitte niivõrd reisikorraldaja huvides.
Meie eesmärgiks on leida kliendile selline reisipakett, mis paneks ta ka edaspidi meie poole pöörduma.
See on meil hästi õnnestunud – paljudest reisijatest on saanud meie püsikliendid!

Ostes reisi meie büroo kaudu, teete alati parima valiku!

Olgu siinkohal öeldud, et tingimused jäävad samasuguseks nagu reisikorraldajalt otse ostes.
Millal toimuvad reisid Sitsiiliasse?

2024. a. hooaeg:
Reisid Sitsiiiasse (Itaalia) toimuvad ajavahemikus 
09.09.2024 – 30.09.2024.  
 
Lend: otselend Tallinnast Sitsiiliasse (CTA) kestab umbes 3 tundi ja 55 min.
 
Lennukompanii: Heston Airlines 
 
Pagas:
Heston Airlines:äraantav pagas 20 kg + käsipagas 8 kgMajutusinfo

Hotellid ja korterid vastavad Euroopa standarditele. Tavaliselt  on suusakuurortidesse ehitatud väikesed mugavad majad (sõltub regioonist). Austria maapärane stiil, mugavus ja pedantlikud kombed domineerivad lõuna Tyrolis. Lombardy regioonis on säilinud kõige rohkem Itaalia kultuuri, sellepärast on enamus hotelle säilitanud originaalse vana stiili. Uued majad on tavaliselt kaasaegselt varustatud. Hotellid ja külalistemajad pakuvad toitlustust – hommikusöögiks Rootsi laud, õhtusöök valitakse menüüst. Inimesed, kes elavad korterites, hoolitsevad oma söögi eest ise. Korterite koristamine on tavaliselt lisatasu eest – võib olla kohustuslik.


 

Hea teada!

Tööaeg. Nädala sees ja laupäeviti on poed avatud kell 9:30–20:00, pühapäeviti pärastlõunal. On tavaline, et siesta ajal (sageli kella 13:00 ja 16:00 vahel) on kauplused suletud. Pangad on nädala sees avatud kell 8:30–13:30. Mõned pangad töötavad ka pärastlõunal (14:15–15:00 või 14:30–15:30).

Jootraha. Kuigi on tavaks jätta restoraniteenindajatele jootraha 5-10% arve summast ja veidi ka hotellitöötajatele, sisaldavad restoraniarved, kui pole märgitud teisiti, nn leiva- ja lauateenindusmaksu (coperto).
 

Transport. See, millist transporti eelistada, sõltub kohast ja linnast. Rooma avastamiseks on parim viis buss või tramm. Veneetsias tuleb liigelda jalgsi või paadiga. Palermos on liiklustihedus suur, mistõttu on parim viis edasijõudmiseks kõndimine. Taksode puhul kasutage üksnes legaalseid, takso märgi ja taksomeetriga varustatud taksosid. Sageli võtavad taksojuhid lisatasu iga pagasiühiku kohta. Pidage silmas asjaolu, et taksohinnad varieeruvad, mistõttu tutvuge kindlasti enne taksosse istumist tariifidega.

Kingituseks. Esmaklassilised Itaalia juustud.


 

Rahvusköök

Itaallased on kuulsad kui head kokad juba üksnes seetõttu, et vanim teadaolev kokaraamat on kirjutatud Vana-Rooma impeeriumis. Itaalia – pasta, pitsa, oliiviõli, espresso, cappuccino ja veini maa.

 • Polenta - riisi- ja maisijahust tehtud koogike.
 • Trifola d'Alba - valge trühvel.
 • Arancini – riisipallid.
 • Sarde beccafico – sardiinisuupisted.
 • Panelle – Palermost pärit friteeritud kikerhernejahust suupisted.
 • Tiramisu – kohvist, toorjuustust ja küpsistest valmistatud kook.
 • Gelato - Itaalia jäätis, mida tavaliselt valmistatakse üksnes piimast ning maitsestatakse kohvi, šokolaadi ja puuviljadega.Sitsiilia – mitme tsivilisatsiooni häll

Saksa poeet J.W. Goethe kirjutas: „Kui te pole külastanud Sitsiiliat, ei jäta Itaalia teie hinge mitte mingit jälge. Sitsiilia - see on võti Itaaliast arusaamiseks.“ Teiste sõnadega - kui te ei õpi tundma Sitsiiliat, ei saa te tundma ka Itaaliat. 

Sitsiilia on Itaalia autonoomne piirkond, Vahemere kõige suurem saar pealinnaga Palermo. Saare pindala on 25,7000 km², elanikkond ~5 miljonit. Saarel asub Euroopa kõige kõrgem vulkaan Etna (3340 m). Viimane on üks aktiivsematest vulkaanidest maailmas.

Sitsiilia ühines Itaalia Kuningriigiga pärast Garibaldi ekspeditsiooni 1860. aastal. 1866. aastal toimus Palermos ülestõus, mis sai Itaalia laevastiku abil alla surutud ning saar läks kuningriigi koosseisu, mässajad hukati. Siiski puhkesid Sitsiilias üksteise järel üha uued mässud. Itaalia sõjavägi, soovides säilitada kontrolli saare üle, mõistis surma sadu tuhandeid sitsiillasi, kümned tuhanded vangistati, paljud külad tehti maatasa, elanikud saadeti välja. Sitsiilia majandus hävitati ja alguse sai pretsedenditu väljarändamise laine. Alates 1946. a. sai Sitsiiliast autonoomne Itaalia piirkond.

Sitsiilias tunnetate ajalugu igal sammul. Ajalooliste arhitektuuriliste mälestiste poolest on Itaalia UNESCO nimistus esimesel kohal ja suur osa mälestistest asubki Sitsiilias. Sellele saarele on jätnud oma jälje mitu tsivilisatsiooni - kreeklased, roomlased, bütsantslased, araablased, normannid… Ühed elasid, teised ehitasid, kolmandad hävitasid. Selline rahvaste segunemine jättis oma jälje saare kultuuri, ajaloolistesse mälestistesse ja sitsiillaste ellu üldiselt.

Sitsiilia on üks kõige huvitavamatest ja ilusamatest Vahemere saartest, mis on säilitanud oma võlu. Selle kliima on üks kõige pehmematest kogu Euroopas. Rannikualadel valitseb tüüpiline vahemereline kliima pehme vihmase talve ja palava suvega. Suplushooaeg kestab maikuust novembrini. Sitsiilia lumivalged rannad ei jää millegi poolest alla Itaalia mandriosale, lisaks need imelised kaljud väikestes lahtedes, suursugused mäed, suurepärane teenindus hotellides, klubides ja diskoteekides saare tervel rannikul ja otseloomulikult huvitavad, sisukad ekskursioonid.


Kuurordid

 

Giardini Naxos

See on arvatavasti kõige populaarsem Sitsiilia kuurort, mis asub Catania lennujaamast 60 km kaugusel. Linnakeses elab umbes 9000 inimest. Kuurort köidab nii noori, kui ka lastega peresid.
Giardini Naxos koos lähedalasuva Taorminaga võtab vastu umbes poole Sitsiiliasse puhkama tulevatest reisijatest. Suviti kihavad linna tänavad elust. Vilgas ja õdus kuurort kütkestab pikkade, hästi korrashoitud randadega. Siin on hulgaliselt väikeseid poode, baare ja restorane, kus pakutakse Itaalia köögi hõrgutisi.
Linnake on kuulus ka oma ajaloo poolest. VIII sajandil eKr asusid linnakesse elama esimesed sinna sattunud kreeklased. Giardini Naxos oli Vana-Kreeka esimene Sitsiilia koloonia. Giardini Naxos tähendab sitsiilia keeles „Naxose aed“. Linn kuulus pikka aega Taormina kogukonnale ja alles 1847. aastal sai Giardini Naxos autonoomia. XX sajandi keskpaigas saabusid siia esimesed puhkajad. Kohalike elanike peamiseks elatusallikaks oli ja on kalapüük.
Linna tähelepanuväärseimad kohad on keskaegne Schiso loss, Vignazza torn, 21 hektari suurune arheoloogiapark ja arheoloogiamuuseum.
Giardini Naxososest saab hõlpsasti sõita 5 km kaugusel asuvasse Taormina linnakesse regulaarselt kurseerivate liinibusside, takso või autoga.


 

Letojanni

Letojanni on kuurort Joonia mere kaldal, mis asub Taorminast umbes 5 km ja Catania lennujaamast 68 km kaugusel. Linna nimes on ühendatud ladina ja araabia keeled: ladina sõna Laetum tähendab „rikas“ ning araabia Ayn tähendab „allikas“. Selle väikese linna tekkimisest ei ole palju informatsiooni säilinud, kuid on teada, et XVIII sajandi keskpaigani kuulus Letojanni kõrvaloleva linna Gallodoro jurisdiktsiooni. XIX sajandil hakkas Letojanni kiiresti arenema. 1880. aastal sai Letojanni õigusliku võrdsuse Gallodoroga. 1908. aasta maavärinas hävisid mitmed linnahooned, mis hiljem taastati. 1952. aastast on Letojanni sõltumatu linn. Letojanni kuurordis elab umbes 2400 alalist elanikku. Kuurort elavneb suvel, siis kui siia tuleb puhkama palju turiste erinevatest maadest. Letojanni peatänav kulgeb piki liivarannikut, kust leiate palju restorane, baare ja kaupluseid. Linna keskväljak seal asuvate kohvikutega on peamine kohtumispaik, kus saab nautida Itaalia kohvi või värskendavat jäätist. Puhkajaid ootavad kuurordis lisaks mererandadele ka mitmesugused kultuuriüritused. Pidustuste ajal toimub huvitav vankrite paraad, kala- ja arbuusifestivalid. Kuurordis on säilinud paar ajaloolist vaatamisväärsust: raekoda ja neogooti stiilis San Giuseppe kirik, mis rekonstrueeriti 1929. aastal. Kirikus on XVIII sajandil maalitud „Pieta“. Letojanni linnas on sündinud tuntud Itaalia kirurg Francesco Durante (1844–1934), kes pidas Rooma ülikoolis loenguid liigeste ja luude kirurgiast ning rajas koos Guido Baccelliga Rooma haigla. Letojannist saab Taormina kesklinna sõita regulaarselt kurseerivate liinibusside, takso või autoga.


 

Cefalu 

Cefalu, Campofelice di Roccella
Populaarne ajalooline linnake Cefalu asub umbes 70 km Sitsiilia pealinnast Palermost ida poole. Omapärane linna sümbol ja kaunistus on Rocca – peakujuline ümar kalju. Kunagi asus mäeharjal jumalanna Dianale pühendatud tempel, mis on tänapäeval üks kauneimaid normanni katedraale Sitsiilias. Läänepoolsel kaljujärsakul avastavad arheoloogid antiikaja jälgi. Kreeklased, kes asusid siia elama hellenismi ajastul, nimetasid seda piirkonda Kephaloidion: nimi pärineb sõnast kephale, mis tähendab „tipp” või „neem”. 254 aastal e.m.a vallutasid linnakese roomlased, seejärel moslemid, hiljem normannid. Kõik nad on jätnud oma pitseri linna ajalukku. Normannide valitsusajal algas Cefalu jaoks tõeline õitsengu periood. Ka tänapäeval on linn säilitanud oma keskaegse ilme. Käesoleval ajal elab Cefalu kuurortlinnas umbes 13 900 alalist elanikku. Kõige populaarsem ja haruldasem vaatamisväärsus Cefalus on sealne kahe torniga katedraal. Erilist tähelepanu väärib katedraali siseinterjöör: mosaiikide vahel kõrgub apsiidil gigantne maal, mis kujutab Kristus Pantokraatorit. Cefalu piirkond on kuulus oma kaunite randade poolest, mida uhuvad Türreeni mere lained. Kõige populaarsem supelrand, mis kannab nime Lungomare, asub vanalinna ja sadama lähistel.

Capo Playa nimeline rand on sealse piirkonna pikim - 15 km, see kulgeb läbi Campofelice di Roccella nimelise kuurortpiirkonna. Valge liivaga Ogliastrillo rand sobib puhkuseks lastega peredele. Caldura on aga vaikne metsik rand miniatuurse lahesopi ääres, kauni Caldura neeme kõrval.


Vaatamisväärsed kohadPalermo


Palermo on Sitsiilia pealinn Vahemere rannikul. Kõige kiiremini kasvav linn mitte ainult Sitsiilias vaid kogu Itaalias. Pealinna elanikkonna (eeslinnadega) moodustab rohkem kui 1,1 mln inimest. Palermo on imeliste kultuurimälestistega linn, mille ajalugu ulatub peaaegu kolme tuhande aasta tagusesse aega, kui foiniiklased selle rajasid. Kreeklased nimetasid linna Panormos („kogu sadam“). Aastatel 535 kuni 831 oli Panormos osa Ida-Rooma keisririigist. Seejärel sattus saar saratseenidest araablaste kätesse, kes muutsid mitmed templid mošeedeks. Palermost sai üks kõige ilusamatest moslemite linnadest maailmas, jäädes alla ainult Bagdadile. Linnas on palju monumente, kuninglikke paleesid ja pühamuid, mitmed ehitised meenutavad araablaste, normannide ja burboonide valitsemist. Arhitektuuri pärliks on võimas normannide kuningapalee Palatino kabel, kus seisab normanni kuningate Rogerite marmorist troon ja laes ripuvad kipsist stalaktiidid. 1127. aastal ehitatud San Giovanni degli Eremiti kirik on suurepärane kooslus normanni ja araabia arhitektuuristiilidest. Linnas on imeilus Pretoria plats, La Martorana kirik ja teised baroki stiilis mälestised.
Etna

Catania lähedal asub Etna, mis on kõige kõrgem vulkaan Euroopas (3340 m). Vulkaani jalami ümbermõõt on ~160 km ja kraatri nõlvadel asub enam kui 200 külgkraatrit. Etna on üks aktiivsemaid vulkaane maailmas.
Etna võimsad väljapurskamised on registreeritud 475 ja 396 a. e.m.a., 812 ja 1169 a. ja XIV sajandil. 1669 aastal lõhenes Etna tipust jalamini, välja pursatud miljonid tonnid laavat hävitasid Catania linna ja selle lähiümbruse. Võiks tunduda, et see pole just kõige parem koht elamiseks, kuid Etna nõlvad on ühed kõige tihedamini asustatud kohad Sitsiilias. Vulkaani nõlvasid niisutavad allikad ning vulkaanituhk aitavad kaasa üllatavalt viljarikka pinnase tekkimisele. Aasta jooksul võib siin korjata kuni viis juurviljasaaki, väga hästi kasvavad puuviljapuud ja viinamarjapuud. Alumistel nõlvadel võrsuvad viinamarjaistandused ja pistaatsiapuud, pidevalt loovutades kohta õunapuudele ja kirsipuudele. Ülevalpool haljendavad tamme-, kastani-, pähkli- ja pöögisalud. Veelgi kõrgemal on näha ainult alpitaimi. Maas on igavene lumi.
Taormina

Taormina asub Monte Tauro mäe otsas. Umbes 400 aastat e.m.a. oli selles kohas vanade roomlaste koloonia - Tauromenium. Taormina on populaarne koht turistide seas, seda nimetatakse sageli „Sitsiilia aknaks“ kaasaegsesse maailma. Taormina jaguneb kaheks: linna ajalooline keskus mäe peal ja kuurortosa nõlval (Taormina Mare). Vanas linnaosas asuvad Kreeka teatri varemed (Teatro greco). See on suuruselt teine, kõige ilusamate dekoratsioonidega teater Sitsiilias – nimelt on teatritribüünidelt näha Etna vulkaan. Tänapäeval korraldatakse teatris ooperi- ja draamaetendusi, kontserte. Juba rohkem kui 50 aastat korraldatakse Taormina filmifestivali, filmid linastuvad Vana-Kreeka teatris.
Siracusa

Siracusa asub Joonia mere idapoolsel rannikul. See on üks kõige tuntum antiikse kultuuri keskustest, võimas meretagune kreeklaste koloonia. Just selles linnas avastas 3. sajandil e.m.a. matemaatik Archimedes hüdrostaatika seaduse ning jooksis paljalt õue hüüdes „heureka!“. Kõige rohkem meelitab turiste ligi arhailine vanalinn (UNESCO maailmapärandi objekt), mis asub Ortigia saarel. Vanalinn võlub oma kitsaste tänavate, hispaania baroki stiilis kirikute, katedraali ja Aretusi allikaga. Kindlasti tasub külastada arheoloogiaparki. Seal künka nõlval näete 5. sajandist e.m.a. pärit Kreeka teatrit, kus deklameeris oma luuletusi Euripides isiklikult, lisaks Latomia del Paradiso kivimurd ja koobas „Dionysose kõrv“. Euryalus palee on kõige tähtsam säilinud Vana-Kreeka kaitseehitis. Samuti on säilinud Apolloni ja Archimedese templite varemed.


Ekskursioonid

Ekskursioone  saab osata  ainult sihtkohas reisikorraldaja esindajate käest (infotunni ajal). Ekskursioone Eestist ette ei müüda. Täieliku nimekirja koos ekskursioonide põhjaliku kirjelduse, hindadega ja tingimustega saate reisikorraldaja esindaja käest kohapeal.


Läbi meie on võimalik osta vahendustasuta ja juurdehindluseta kõiki reise, mida pakuvad meie partnerid


Hotellide kataloog

Hotelli otsimiseks palun sisestage osa hotelli nimest. Nt selleks, et leida hotell The Maxim Resort piisab sisestamisest Maxim

© 2008-2024 Delfiin Reisibüroo OÜ